Gruzīnu meistars atklāj, kāpēc daudziem nekad nesanāk garšīgs šašliks — viss slēpjas vienā vienkāršā niansē

Ceļojuma laikā pa Gruziju es kļuvu izsalcis netālu no Kazbegi. Līdz pilsētai vairs nespējām izturēt, tāpēc kopā ar sievu apstājāmies pie nelielas ceļmalas kafejnīcas.

Tā kā šis reģions ir tūristu iecienīts, es necerēju uz izcilu ēdienu — šādās vietās bieži gatavo steigā, jo cilvēki tāpat aizbrauks un, visticamāk, vairs neatgriezīsies. Bet tas šašliks, ko man pasniedza, bija vienkārši lielisks! Es pats māku labi cept gaļu uz oglēm, bet šis šašliks parādīja, uz kādu līmeni vēl jāaug.

Ar mutē saskrējušām siekalām un šampūri joprojām rokās, es piegāju pie mangāla. Tur stāvēja vietējais gruzīnu vīrs un cepa nākamo porciju gardā šašlika.

— Skolotāj, — vērsos pie viņa, — iemāci man gatavot tādu šašliku!

— Sēdies, dārgais, un klausies! — atbildēja gruzīnu vīrs…

Kļūdas šašlika gatavošanā un kā no tām izvairīties

Es tiešām uzdevu Georgijam Oganesovičam jautājumus par šašlika gatavošanas noslēpumiem, un viņš dalījās ar mani dažos svarīgos padomos. Šeit ir galvenās kļūdas, ko cilvēki pieļauj gatavojot šašliku, un kā tās izlabot.

Gaļas izvēle

Daudzi uzskata, ka šašliku var gatavot tikai no jēra gaļas, taču tā nav taisnība. Garšīgu šašliku var pagatavot no jebkuras gaļas, pat no cūkgaļas. Galvenais, lai gaļa nebūtu pārāk liesa — karbonāde nederēs, labāk izvēlēties kakliņu ar nelielu tauku daudzumu. Tauki ir nepieciešami, lai gaļa neiznāk sausa.

Eņģeļu vēstījumi caur skaitļiem – kā saprast atkārtotus pulksteņa laikus

Gaļas gabaliņu izmērs arī ir svarīgs: tie jāgriež pietiekami lieli, lai saglabātu sulīgumu. Grieķi un japāņi gatavo šašliku no mazākiem gabaliņiem, bet gruzīnu stilam nepieciešami lielāki gabali.

Marināde

Gruzijā gaļu bieži nemarinē vispār — pietiek tikai ar sāli un pipariem. Ja gaļa ir cieta, to var iemarinēt minerālūdenī vai aitāra jogurtā (matsoni). Etiķi labāk nelietot — tas nomāc gaļas dabisko garšu. Arī majonēzi nelieto. Labāk izvēlēties kvalitatīvu, mīkstu gaļu un lietot garšvielas taupīgi, lai saglabātu īsto, dabisko garšu.

Tomer tas vēl nav viss! Vēl svarīgs ir – Cepšanas process:

Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk